Odpust w Objaździe 2024 r.

Ks. Damian Siwicki Misjonarz Krwi Chrystusa – tegoroczny Sumista na odpuście w Objaździe- nie krył zdumienia, gdy zobaczył w kaplicy obraz Matki Bożej Krwi Chrystusa. Obraz ten jest darem ks. Stefana Dombaja, który wystarał się u władz Gminy Namysłów, aby ze sklepu wioskowego uczynić kaplicę. Nie ma wiele świątyń czy kaplic w Polsce poświęconych wyłącznie Krwi Chrystusa. Kaplica w Objaździe jest więc miejscem wybranym.

Kyrie i Chwała

Papież Franciszek, św. Jan Paweł II i inni mówili, że Krew Chrystusa jest znakiem miłości Boga do ludzi, dlatego mieszkańcy Objazdy są przez Boga wybrani, ukochani. Krew Chrystusa mówi nam o tym, że mamy w sobie Jego wartość. W wieczerniku Pan Jezus pragnął podzielić się z Apostołami Swoją Krwią, Krwią Przymierza. I my jesteśmy zaproszeni, żeby pić z tego kielicha Krew Pańską. Mamy pić z Kielicha Chrystusa po to, aby nigdy nie zwątpić o swojej wartości!, żeby pamiętać, że zostaliśmy odkupieni Jego Przenajdroższą Krwią. Potrzebujemy tego zapewnienia w czasach, gdy jest deficyt tego przekonania, że jesteśmy ważni, wartościowi. Piękni.

Czytanie I Amelia

Psalm
Czytanie II wyk
Ewangelia